KOŁO MIEJSKIE PTTK O/ BUSKO-ZDRÓJ

W DNIU 15 MARCA 2020 r.

PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

miasto początków polskiego parlamentaryzmu

Zbiórka: niedziela 15 marca  2020 r. godz. 7:00 rano pod Ołówkiem - ul. Poprzeczna

W programie wycieczki:

Zwiedzanie Piotrkowa  z przewodnikiem PTTK Lublin (2 godz.) w tym:

·         historia miasta Piotrkowa Trybunalskiego,·         Rynek i zabytkowe kamieniczki,·         wejście do Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej - obraz patronki polskich parlamentarzystów,·
   stare mury obronne,
·         przejście ul. Słowackiego ze wskazaniem ważniejszych obiektów ( Klasztor OO Bernardynów, Sad Rejonowy dawniej Urząd Wojewódzki, Plac Jana Pawła II , Cerkiew - z zewnątrz,
·         Muzeum Piwowarstwa - to jedyne takie miejsce w Polsce, w którym w przystępny sposób, krok po kroku, zapoznacie się z procesem produkcji piwa,
·         czas wolny,
·         Muzeum przy opactwie Cystersów w Sulejowie - jeden z najlepiej zachowanych zespołów cysterskich w Polsce, będący zabytkiem architektury romańskiej.

Powrót do Buska-Zdroju ok. godz. 20:00.

Koszty:

- członkowie PTTK Busko-Zdrój – 60 zł/os.

- pozostali - 70 zł/os.

- oraz dodatkowo wejście do Muzeum Piwowarstwa wraz z degustacją 25 zł/osoby

W kosztach zawarte są: przejazd, opłaty parkingowe, usługa przewodnicka PTTK Piotrków Trybunalski.

Przy zgłoszeniach prosimy o podawanie imienia i nazwiska osoby chętnej do wyjazdu wraz

z numerem telefonu kontaktowego – pierwszeństwo mają członkowie PTTK O/Busko-Zdrój .

Wpłaty w czwartek 12 marca na Ganku (Al. Mickiewicza 7) w godz. 18.00 – 19.00.

Osoby zgłoszone, które nie dokonają wpłaty do czwartku 12 marca do godz. 19.00 zostają wykreślone z listy uczestników.

Uwaga: wycieczka odbędzie się przy minimum 25 osobach.

Kierownik wycieczki: Włodzimierz Marchewka