Klub Górski PTTK Busko-Zdrój zaprasza

Carpaṭi Orientali 4: Alpy Rodniańskie

Zbliża się czwarta edycja Carpati Orientali czyli Korony Karpat Wschodnich realizowana w Rumunii w miesiącach letnich od 4 lat przez PTTK Busko-Zdrój.

Tym razem czas na prawdziwego króla Wschodnich Karpat - Pietrosula Rodniańskiego (2303 m n.p.m.) będącego najwyższym szczytem całej grupy Wewnętrznych Karpat Wschodnich. Nocować będziemy (pierwszego dnia) w schronie strażników Parku Narodowego Gór Rodniańskich, a następnie w gościnnych progach pięknie położonego domu naszego przyjaciela Hansa, dzięki któremu będziemy mieć pozwolenie na przejście przez rezerwat nieoznakowanym szlakiem w górną partię pasma.

10 lipiec (piątek)

19.00          wyjazd z Buska-Zdroju (zbiórka parking przy BSCK)

przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii

11 lipiec (sobota)

9.00            zwiedzanie „Wesołego Cmentarza“ w Sapanţa

11.00          wczesny obiad w Popas Turistic Colnic

14.00          wyjście piesze: Paraul lubi Dragos - Casa Laborator (3-4 godziny, bez szlaku)

zakwaterowanie w Casa Laborator (1370 m n.p.m.)

12 lipiec (niedziela)

wyjście piesze: Casa Laborator (1370 m) - Hotarului (1850 m) - Saua Golgotei - Pietrosul Rodnei (2303 m) - Lacul Iezer (1830 m) – Borsa (7 h)

przejazd autobusem przez przełęcz Prislop z Maramureszu na Bukowinę do Cârlibaby

wyjście piesze: Cârlibaba - cabana Fluturica (40 min)

zakwaterowanie w cabana Fluturica

obiadokolacja, być może ognisko, niewykluczona dyskoteka i cuda świata

13 lipiec (poniedziałek)

śniadanie

wyjście piesze (nieobligatoryjne): cabana Floturica – Ţapu - cabana Floturica

obiadokolacja, pożegnalne harce z Hansem

14 lipiec (wtorek)

śniadanie

zejście piesze na dół do Cârlibaby

przejazd przez Węgry i Słowację do Polski

przyjazd do Buska-Zdroju w godzinach późnowieczornych

Ilość miejsc ograniczona ograniczeniami noclegowymi. Wyprawa dla członków PTTK Busko-Zdrój.

KOSZTY: 700 PLN

w kosztach:

- przejazd autokarem

- noclegi (3) w schroniskach: Casa Laborator (sala wspólna) oraz cabana Fluturica (sala wspólna)

- śniadania (2) i obiadokolacje (2) w cabana Fluturica

- opieka kwalifikowanego pilota – przewodnika

- podatki turystyczne i klimatyczne

Zgłoszeniem jest wpłata zaliczki 200 PLN.

Informacje +48 784-911-110, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.